Dla 94,4% internautów główną metodą poszukiwania informacji w Internecie jest wyszukiwarka. W Polsce, podobnie jak i na świecie, najpopularniejszą wyszukiwarką jest Google. Korzysta z niej 77,2% internautów. Dla porównania z wyszukiwarki w portalu Onet.pl – 9,2%, Wirtualnej Polski – 8,5%. Z pozostałych wyszukiwarek, jak msn.com, Interia.pl, Yahoo.com korzysta od 0,9 -1,3% użytkowników Internetu.

Zindeksowanie strony przez wyszukiwarkę to nie wszystko. Nie jest wystarczające, jeśli strona znajduje się na odległej pozycji w wynikach wyszukiwania. Znalezienie takiej strony wymaga wiele zaparcia i cierpliwości u Internautów. Niestety, większość osób jej nie posiada, kończąc poszukiwania lub wyrabiając sobie opinię na podstawie pierwszych kilku, kilkunastu wyników.

Zostało udowodnione, że miejsce strony internetowej w czołówce wyników wyszukiwania wyszukiwarki, gwarantuje praktycznie 100% zainteresowanie się internauty tą witryną. Strony takie również odbierane są przez interneutów jako naturalnie lepsze, równocześnie przypisując oferownym usługom czy towarom lepsze cechy niż znajdującej się kilka pozycji niżej konkurencji. Najczęściej wysoka pozycja strony w wyszukiwarce, gwarantuje bardzo duże zainteresowanie ofertą Firmy, co najczęściej przekłada się na zwiększenie świadomości istnienia Firmy, widoczne zwiększenie sprzedaży towarów czy usług.

Czy można sprawić, aby strona internetowa znajdująca się na odległej pozycji w rankingu wyszukiwania, znalazła się kilknaście, kilkadziesiąt, kilkaset pozycji wyżej?

Oczywiście! To jest zadanie dla pozycjonera, który odpowiednimi zabiegami poprawi pozycję Państwa strony w wyszukiwarce, tak że strona znajdzie się w czołówce wyników wyszukiwania.

Przede wszystkim dbamy o naszych Klientów i ich reputację, dlatego stosujemy wyłącznie bezpieczne i etyczne metody pozycjonowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *